Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74823 пъти)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #30 -: Май 22, 2015, 12:36:06 pm »
По повод всичките глупости дето написахте за витамин В12

"Витамин В12 е един от най-спорните членове на семейството на "В-комплекс" витамините. Той е необичаен по отношение на своя произход. Докато повечето витамини се съдържат в голямо разнообразие от растения и животни, В12 не се произвежда от растителни и животински видове и изключителен източник на този витамин са малки микроорганизми като бактерии, дрожди, плесени и водорасли."


Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против месото?
« Отговор #31 -: Май 22, 2015, 04:50:17 pm »
Не е до витамини...до вкус е. Месо forever! Аз ако не ям месо се чувствам анемичен, а зимата ми е студено, ако не съм мезнал малко мазно вредно и безумно вкусно свинско :D :D

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #32 -: Май 22, 2015, 10:40:28 pm »
По повод всичките глупости дето написахте за витамин В12

"Витамин В12 е един от най-спорните членове на семейството на "В-комплекс" витамините. Той е необичаен по отношение на своя произход. Докато повечето витамини се съдържат в голямо разнообразие от растения и животни, В12 не се произвежда от растителни и животински видове и изключителен източник на този витамин са малки микроорганизми като бактерии, дрожди, плесени и водорасли."

Не знам къде го цитираш това, но изглежда в микрофлората на животните съществуват такива микроорганизми, които синтезират този витамин В12 ;)

allegrialis

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #33 -: Май 23, 2015, 11:32:34 am »
За месото!
Не само плодове и  зеленчуци до припадък  ;D но и месо! И хич не ми дреме дали е вредно или полезно. Вкусно ми е и го консумирам. Разбира се, не всякакво - предпочитам свинско, пилешко и риба.
Изглеждам добре  /не само според мен, но такова е мнението и на много хора/ и не се замислям...  ;D ;D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #34 -: Май 23, 2015, 02:00:50 pm »
По повод всичките глупости дето написахте за витамин В12

"Витамин В12 е един от най-спорните членове на семейството на "В-комплекс" витамините. Той е необичаен по отношение на своя произход. Докато повечето витамини се съдържат в голямо разнообразие от растения и животни, В12 не се произвежда от растителни и животински видове и изключителен източник на този витамин са малки микроорганизми като бактерии, дрожди, плесени и водорасли."

Не знам къде го цитираш това, но изглежда в микрофлората на животните съществуват такива микроорганизми, които синтезират този витамин В12 ;)


В микрофауната на животните има различни неща, не само В12. ;)

Най-гадното нещо в месото е токсинът Адреналин, който животното отделя в огромни количества, изпитвайки ужаса, че ще го колят. То пищи, бори се за живота си и изживява агонията да умира бавно от кръвозагуба. Какво изпитва овцата, когато и взимат детенцето, за да го убият по същия начин - жестоко, тя си знае, но е факт, че страда и го търси и то и липсва ужасно, но е по-лесно да се самозаблуждаваме, че животните са тъпи и не изпитват чувства, понеже обичаме вкуса на тялото им, нали? ;)
« Последна редакция: Май 23, 2015, 07:16:51 pm от Nani »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #35 -: Май 24, 2015, 02:10:17 pm »
Не е микрофауна, защото бактериите и микроорганизмите не са част от животинското царство. ;). Освен това адреналинът не е токсин, а хормон на стреса, който се синтезира и в човешкия организъм. От друга страна пък провежданите изследвания до колко животните се страхуват от смъртта са прекалено ограничени и страдат от доста недостатъци, та да бъдат правени такива заключения. До колкото имам информация само овцата се страхува от смъртта. А повечето от нас консумират агнешко 1-2 пъти в годината. Но въпросът е тук, че агнешкото си има своите полезни за организма свойства. То и за цигарите са говори, че са страшно вредни, но предпазват пълни жени от рак на ендометриума, тъй като имат антиестрегенен ефект, така че на този свят няма черво и бяло и всичко в някакви нюанси на сивото. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #36 -: Май 24, 2015, 05:44:58 pm »
Не е микрофауна, защото бактериите и микроорганизмите не са част от животинското царство. ;). Освен това адреналинът не е токсин, а хормон на стреса, който се синтезира и в човешкия организъм. От друга страна пък провежданите изследвания до колко животните се страхуват от смъртта са прекалено ограничени и страдат от доста недостатъци, та да бъдат правени такива заключения. До колкото имам информация само овцата се страхува от смъртта. А повечето от нас консумират агнешко 1-2 пъти в годината. Но въпросът е тук, че агнешкото си има своите полезни за организма свойства. То и за цигарите са говори, че са страшно вредни, но предпазват пълни жени от рак на ендометриума, тъй като имат антиестрегенен ефект, така че на този свят няма черво и бяло и всичко в някакви нюанси на сивото. :)


Ама как хубаво само редиш глупост след глупост - кефиш ме, щ'ти звънна.
Кога и къде са правени изследвания, за това дали животните се страхуват от смъртта и кой установи, че няма данни това да се случва???

Прасето квичи жестоко от кеф, така ли?
Прасето, както и всички останали животни имат страхотна интуиция и усещат кога ги извеждат на паша и кога, за да ги убият. Затова се дърпят и бягат и квичат панически, пък изследванията си ги четете вие. Аз съм виждала ужаса, който изпитва една животинка пред смъртта и съм решила, че няма да бъда причина за такъв ужас.

За ''фауната'' се пошегувах, но ти явно не си сред почитателите на Стайнбек и ''Улица консервна''. :)

Адреналинът е токсин - факт. Това, че се синтезира в нашия организъм не го прави безвреден.
Тази отрова блокира мускулите и парализира организма, а ефектът е краткотраен, само благодарение на това, че черният ни дроб синтезира антидот, който го неутрализира. При хората с проблем във функцията на черния дроб този токсин може да бъде смъртоносен и да умрат при по-сериозна уплаха.
Този токсин се разлива из кръвоносната система на животното преди да го убият, разнася се до всички части на тялото и влиза в състава на месото, което с такава радост и удоволствието хапвате после.

И няма значение колко пъти в годината изяждате бебето на овцата. Вие сте съучастници в убийството на дете, но си измисляте оправдания.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #37 -: Май 25, 2015, 01:42:20 pm »
Според мен се филмираш прекалено много, а това на първо място не е полезно психическото ти здраве. А, както знаем, психическото здраве до голяма степен е по-важно и от физическото, така че изводите оставям на теб. От друга страна повечето вегетарианци са такива, защото го правят заради собственото си его, за да си мислят, че са нещо повече от останалите, като не ядат месо. ;) Но понякога характерът оказват много по-голямо влияние върху физическото здраве, отколкото която и да било храна. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #38 -: Май 25, 2015, 10:51:19 pm »
Според мен се филмираш прекалено много, а това на първо място не е полезно психическото ти здраве. А, както знаем, психическото здраве до голяма степен е по-важно и от физическото, така че изводите оставям на теб. От друга страна повечето вегетарианци са такива, защото го правят заради собственото си его, за да си мислят, че са нещо повече от останалите, като не ядат месо. ;) Но понякога характерът оказват много по-голямо влияние върху физическото здраве, отколкото която и да било храна. ;)

Хе-хе-хе забавен си, наистина. :)

Малко от вегетарианците се мислят за нещо повечеот месоядните. Просто месоядните подсъзнателно се чувстват виновни и поставят вегитата на по-високо ниво от себе си, след което ги обвиняват във вискомерие, без да имат реална причина за това.
Прав си, психическото здраве е по-важно от физическото и фактът, че живете с чувство за вина ви вреди много. :)
« Последна редакция: Май 26, 2015, 01:00:41 am от Nani »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #39 -: Май 27, 2015, 11:57:22 am »
хахах никога не съм чул вегетарианци или вегани да се държат високопарно или да се мислят за нещо повече. НО елате да видите "големите ловци" и "мъже", които ядат месо от магазина, потомци на истинските войни АХАХАХХАХАХАХАХАХА :D Иване ако ти се наложи да отидеш и да си хванеш сам храната, подчертавам без ловно оръжие, разбирай пушка, а с нож или капан ти е наложи да заловиш нещо и да го убиеш преди да го изядеш, никога няма да го направиш. Всички сте големи ловци и мъже и войни, но както винаги на приказки.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #40 -: Май 28, 2015, 01:08:15 am »
Аз не говоря конкретно за вас, а принципно ми беше направило впечатление по изказванията на някои членове на групата Българско вегетарианско общество във Фейсбук. Пламене, признавам, че си прав - на мен не ми се занимава да готвя месо, а какво остава да убивам животно и да го разфасовам и да го пека цяла нощ.  :) Помня как едни комшии бяха взели цяло агне и как го правиха цял ден и цяла нощ стояха да го пекат. И си помислих, че не са добре да губят толкова време.  :D
« Последна редакция: Май 28, 2015, 01:12:10 am от ivan_ivanov »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #41 -: Май 28, 2015, 11:43:41 am »
а какво остава да убивам животно и да го разфасовам и да го пека цяла нощ.  :) Помня как едни комшии бяха взели цяло агне и как го правиха цял ден и цяла нощ стояха да го пекат. И си помислих, че не са добре да губят толкова време.  :D

Загуба на време, викаш? Иначе няма проблем да отнемеш живот, да измъчваш? Да изтезаваш малко създание, изцяло зависимо от майка си? Да измъчваш майката, като и убиваш детето?...

Важно е търбуха да е пълен - животните нямат чувства. Те живеят само, за да трупат мръвка, която да изядем. :(

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #42 -: Май 28, 2015, 07:05:49 pm »
Да абсолютно това ми бе идеята на изказването Иване :) Всеки има право на лош избор, но понякога прекалявате :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #43 -: Май 29, 2015, 12:29:37 am »
Да, но ти и Нани си изключително лицемерна, защото у вас имаш със сигурност кожени якета, обувки, шалове от лисици, кожени салони на автомобили и всичко ти е кожено, а ми се правиш на света вода ненапита и на по-голяма светица от папата. :D На мен това най ме озадачава при вегетарианците, че повечето от тях се държат по-добре с животните, отколкото с близките си. А е доказано, че лошите взамоотношения с близките са причина за ранна смърт. Докато връзката между консумация на месо и продължителност на живота не е доказана. ;)
« Последна редакция: Май 29, 2015, 12:33:16 am от ivan_ivanov »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #44 -: Май 29, 2015, 02:06:11 am »
Да, но ти и Нани си изключително лицемерна, защото у вас имаш със сигурност кожени якета, обувки, шалове от лисици, кожени салони на автомобили и всичко ти е кожено, а ми се правиш на света вода ненапита и на по-голяма светица от папата. :D На мен това най ме озадачава при вегетарианците, че повечето от тях се държат по-добре с животните, отколкото с близките си. А е доказано, че лошите взамоотношения с близките са причина за ранна смърт. Докато връзката между консумация на месо и продължителност на живота не е доказана. ;)

Бреййййй, страшен Шерлок ще излезеш ти, Ванка. ;)

Разрови ми хипотетично гардероба, та и автопарка даже, само за да можеш накрая да ме наречеш лицемерна и то не просто лицемерна, а ''изключително лицемерна''! :)
Единственото нещо от естествена кожа, което имам е един колан - нося си го, да. С угризения, разбира се, но се успокоявам, че телето не е убито, заради кожата, а за да се наядеш ти. Кожата, така или иначе няма да му трябва повече. :(

И не ме убеждавай, че месоядните се държат перфектно с близките си, а само вегетарианците са злото на света.