Автор Тема: Трябва ли децата да ядат сладко?  (Прочетена 28041 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Трябва ли децата да ядат сладко?
« -: Юли 31, 2014, 02:18:07 pm »
Трябва ли на децата да се дават сладки неща като шоколади,вафли,сладолед?Вие как процедирате?Когато детето види от другите деца шоколад и започне да иска тогава как да действаме без да го травмираме?
Мислите ли,че тези храни вредят на здравето на децата ни?

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #1 -: Септември 07, 2014, 10:13:58 pm »
Според мен не трябва да се приучават към захар и шоколад.Но за съжаление,когато всички други деца набиват непрекъснато боклуци е много трудно да възпреш собственото си дете да опита.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2015, 05:41:00 pm »
Не е вредно стига да не се прекалява.Наистина трябва да се ограничават вредните въглехидрати.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2015, 12:36:40 am »
Наскоро беше публикувано изследване точно по този въпрос, а именно, че детството при човека продължава толкова дълго в сравнение с другите бозайници именно, защото му е необходима глюкоза, за да се развива, така че не си ограничаваме детето и му позволяваме всичко да яде, но и спортува доста активно, така че не е опасно за здравето му. Най-големият потребител на енергия е мозъка, затова особено в период на развитието му не трябва да се ограничава откъм източници на енергия

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2015, 04:44:11 am »
Може би малко хитрост ще свърши работа :) . Познавам едно момиче, което прави на малкия си син следния десерт: смесва направени на пюре банани с мляко и овесени ядки в една по-голяма купичка. Бананите преобладават. Отгоре настъргва съвсем малко тъмен шоколад и слага лъжичка мед. Наистина десертът няма добър вид, но пък е адски вкусен и детето, което преди беше подивяло по сладкишите, сега иска само от този десерт, "който мама приготвя" :).

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2015, 03:19:30 pm »
Всичко е полезно.. в малки количества нали? Не трябва да ограничаваме тотално децата си и да не им даваме сладко, но не трябва и да ги разглезваме.Лично аз се опитвам да им давам по-полезни сладки неща.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2015, 09:25:03 pm »
Трябва да ядат, но под контрол от родителите. Не бива да се прекалява.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #7 -: Март 21, 2015, 12:50:49 am »
Утешаваме се с мисълта,че всичко в малки количества е полезно и не вреди...

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #8 -: Март 23, 2015, 07:36:19 am »
Може би не трябва да се изпада в прекалени крайности, защото има риск когато пораснат, ако са били лишавани прекалено много, децата да започнат да консумират прекалено много сладкиши...Нали знает, че ако не се позволява нещо, то става още по-интересно? :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #9 -: Март 31, 2015, 04:14:54 pm »
За най-малките съм чувала, че не е добре да им се дава шоколад преди 2 дори 3 навършена година. Не знам дали аз ще успея да опазя детето си толкова време, но съм на мнение, че не трябва да се прекалява със сладкото и не трябва да си използва като награда и поощрение за желано поведение. По-добре ще е да се дава сладко под формата на сезонни плодове, от колкото синтетичните боклуци по магазините.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #10 -: Април 08, 2015, 11:21:24 pm »
Всичко си е до човека.Така както някои хора не можеш цял живот да ги накараш да изядат една мазна пържола,така има и хора,които не можеш да ги прилъжеш с шоколад...

neni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #11 -: Юни 24, 2015, 05:41:20 pm »
Аз също се стремя да ограничавам най-вредните храни, включително сладкото, но няма как - детето си желае. Най-много го глезят бабите и дядовците, разбира се. Вкъщи му се позволява от време на време, като награда като си изпълни някое задължение, а сега през лятото като излезем в парка - няма как да не му купя сладолед. Но смятам, че всичко е в границите на нормалното. И мен, и съпруга ми така са ни гледали и всичко е ОК :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #12 -: Юли 02, 2015, 12:28:00 pm »
Колкото и да е вредно, сладкото е нещо много вкусно. Никой не трябва да бъде лишаван от това малко удоволствие - най-малко пък децата. Не бива да се прекалява, разбира се, но по мъничко всеки ден може да им се позволява.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #13 -: Юли 10, 2015, 05:16:58 pm »
Децата имат нужда от глюкоза, но трябва родителите да ги стимулират да спортуват, за да не качват килограми. :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #14 -: Август 17, 2015, 06:31:33 pm »
Ако разбера, че някой приятел / роднина пък камо ли жена ми, че не дава на децата/ си сладко ще ида и ще им взема 10 шоколада и ще ги натъпча!

Запомнете го " мозъкът се храни и върви на глюкоза и за това я обича толкова много! "