Автор Тема: Сода бикарбонат-приложения  (Прочетена 26249 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #15 -: Юни 30, 2015, 11:49:35 pm »
Наскоро четох, че содата за хляб може да се използва и за подобряване на зрението.
Как??? Питам сериозно - късогледа съм от дете. :)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #16 -: Август 19, 2015, 06:31:20 pm »
 Това за подобряване на зрението него знаех . Приложенията които  знам са за  правене на хляб и  мазане на езика   ако е зачервен .

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #17 -: Август 19, 2015, 06:40:20 pm »
Аз знам че помага за проблеми с киселини в стомаха и за жъбуркане при зачервено или гноясало гърло!

Lisichka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #18 -: Септември 04, 2015, 06:33:06 pm »
Много от честите за зъби съдържат сода бикарбонат . Използва се понеже антибактериалните и свойства помагат за предотвратяването на зъбните плаки и също така изисква зъбите. Друго което знам е че содат бикарбонат е силно антибългарско средство и може да убие бактериите отговорни за миризмата на потта .:-)

Балеринка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #19 -: Септември 07, 2015, 06:22:28 pm »
Знам , че содата помага срещу стомашни киселини или лошо храносмилане ,слага се 1 лъжичка сода бикарбонат в чаша вода и се изпива. От баба си съм чувала  че може да сложиш в прането си малко сода  за да бъдат по-чисти и меки дрехите . :-)

Иванова-Мария

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #20 -: Септември 07, 2015, 06:50:31 pm »
Содата бикарбонат е прекрасно средство за почистване на лицето . Помага при акне , екземи и други кожни заболявания . Нанесете 2 чаени лъжички сода и 1 чаена лъжичка топла вода разбъркване добре и получената паста я нанесете  с нежни кръгообразни движения върху предварително измити с топла вода лице. Построява се 2 минутки  И после се измива с топла вода.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #21 -: Май 20, 2016, 01:39:59 pm »
Аз също използвам содата за почистване на лицето. Като козметичен продукт, тя наистина е незаменимо средство. Лекува акнеична кожа за много кратък период от време.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #22 -: Април 24, 2017, 05:55:51 pm »
Чувала съм, че содата се използва доста успешно за почистване на всякакви повърхности. Ще пробвам и ще пиша дали е било успешно.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #23 -: Май 26, 2017, 06:21:45 pm »
Като се замисля най-често ползвам содата за баница. Това с чистенето не ми се получи много добре. Или аз не търках много усилено, или просто си трябва силен препарат, за да стане чисто.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #24 -: Май 31, 2017, 11:34:52 am »
Скоро ми се наложи да ползвам сода бикарбонат да си измия зъбите (бях си забравил пастата за зъби) и тъй като в едно предаване бях гледал, че това не е лош вариант в подобни условия реших да пробвам. Изненадващо, но бях доста доволен - можете да пробвате сами вкъщи. Абразивните частици на натриевия бикарбонат(така е името на содата) ми свършиха идеална работа и все се каня да я комбинирам с пастата си за зъби, за да видя какъв ще е ефекта и дали няма да съм по-доволен.

Не знам дали знаете, но содата бикарбонат е позната и като хранителна добавка под името E 500, та ако го срещнете в съдържанието на някой продукт да знаете. Странно как се е залепил етикет на E-тата, че видиш ли са само някакви неестествени добавки към храната,  а содата е масово използвана в почти всяка кухня в България.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #25 -: Юни 08, 2017, 07:09:27 pm »
Това, че е масово използвано, далеч не означава, че е полезно. :)
А за всички притежатели на смартфон устройства има Е-Номера - страхотно приложение, което редовно използвам.

А това за миенето на зъбите със сода... Силно НЕпрепоръчително е. Изключително много премахва емайла.
Процедури със сода и лимон, и разни подобия за избелване е добре да се прилагат не повече от веднъж-дваж годишно. В противен случай рискувате да останете без емайл за нула време, а от там следват и редица други проблеми.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #26 -: Юни 23, 2017, 06:25:44 pm »
Как точно содата подобрява зрението?

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #27 -: Юни 26, 2017, 11:46:56 am »
Със сода можете да почиствате пожълтелите подметки на вашите обувки. Аз лично съм пробвала този метод и гарантирам, че резултатът ще надхвърли най-смелите ви очаквания :)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Сода бикарбонат-приложения
« Отговор #28 -: Юни 26, 2017, 06:18:21 pm »
Как се чистят подместките със сода? Търкаш на сухо или с малко вода?