Автор Тема: Как децата ще реагират на снимките си във Фейсбук, когато пораснат  (Прочетена 10220 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Мислите ли, че децата могат да ни обвиняват и да се чувстват неудобно, когато видят как сме публикували техни снимки като бебета във Фейсбук профилите ни. Би ли отразило това според вас негативно на психиката им в тийнейджърска възраст :)

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Поклон, Воденчев! Това е една от най-яките теми тук! Отдавна с приятелки коментираме този проблем. Децата, ами децата като пораснат ще гледат с насмешка на това, което сме споделяли за тях, но не това е важното. Важното е, че с няколко клика ще стигнат и до нашите публикации, в които сме се сваляли с бащите им. И тогава ще бъде много смешно и нелепо, но все пак сладко  :-*
Живота е въпрос на време.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Все още съм на мнение,че задника на моето бебе ще си го гледам само аз,защото това си е мой личен момент,който няма да споделя във фейсбук :) То там даже мои снимки няма. Бих пуснала обаче няколко снимки за роднините и приятелите,но те биха били такива,каквито са и моите бебешки снимки.Класика.Без нищо, с което да излагам себе си или детето. По принцип не обичам да споделям лични неща където и да било в интернет.Слагам определени граници и не допускам никой да наднича в личното ми пространство и в личните ми изживявания.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Винаги съм бил ПРОТИВ качването на подобни снимки... в крайна сметка се превръща личният живот в обществено достояние, вместо да се радваме само ние на съкровените моменти.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
И аз съм ПРОТИВ тази практика, която се налага напоследък, дори се заснема и самото раждане и се качва в Youtube. У нас не е много разпространено, но в Англия доста родилки го правят.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Никога не ме е разстройвало когато моите родители показват мои бебешки снимки на мои приятели, без значение какво и как правя на снимките. Намирам го за много мило и не считам, че ме злепоставя по какъвто и да било начин. Детските снимки не могат по никакъв начин да злепоставят някой или да накърнят неговия авторитет, та нали всички сме били бебета? Лично за мен поне е така. Така че ако предположим, че бях роден сега, не бих обвинявал родителите си за нещо подобно, наистина. Това обаче, не означава, че не бива да има мярка. Когато някой каче една или две снимки на бебето си е едно, но когато някой иска да запознае целия свят с първатат думичка, първите стъпки, първите обувчици, първата торта, първия подарък или първата лига, която е потекла от устата на бебето, тогава вече става малко прекалено. Така че може би е по-скоро малко безинтересно от гледна точка на страничните набл'датели :)...

Петър Карчев

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Доста хора ще са потресени като си видят какви неща са публикували през години ГА СА БИЛИ МЛАДИ :D

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Въпреки, че е огромна мрежа... съмнявам се да просъществува още 20 години, за да може децата ясно да асимилират какво се случва.

Но дори и да е така - много от децата не приемат родителите си в 'Приятели' и с това решават огромна част от драмите.  ;)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Една от адски селските тактики е да си снимаш бебето за лайкове...масово се ползва от комплексирани родители, което мисля е доста грозно. Естествено, че всички харесват бебета и малки деца (друг въпрос е защо не си правят хората деца, а си взимат кучета). Иначе за снимките на децата, а и не само - наистина си мисля, че е малко или много лично и дори самият аз имам доста малко собствени снимки публикувани...не повече от 10 лично с мен, извън някакви общи такива и разни тагвания.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Една от адски селските тактики е да си снимаш бебето за лайкове...масово се ползва от комплексирани родители, което мисля е доста грозно. Естествено, че всички харесват бебета и малки деца (друг въпрос е защо не си правят хората деца, а си взимат кучета). Иначе за снимките на децата, а и не само - наистина си мисля, че е малко или много лично и дори самият аз имам доста малко собствени снимки публикувани...не повече от 10 лично с мен, извън някакви общи такива и разни тагвания.

Стига бе, кой харесва бебета и деца?
Хуманоидните новородени са едни от най-грозните и капризни създания на планетата.
Виж котенца, кученце, маймунки, мишлета.... всичко е супер сладко и гушкаво.  ::)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Всички ги харесват малки сладки деца с огромни очи...само да не са им в къщата явно...поне такива са ми наблюденията

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Зависи от снимките. Може децата като порастнат хич да не се изкефят на това както са поствали мама и тате преди време. Може пък, ако въпросните двама не са пълни идиоти и не са качвали голи бебешки снимки, децата им просто да се видят в друга светлина. Зависи от хората и от снимките, най-вече.