Автор Тема: Защо хората отказват да посещават личните си лекари?  (Прочетена 18906 пъти)

sunflower77

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Аз пък до сега никога не съм имала полза от личната. Стоиш, чакаш сума време, накрая ти изписва сироп за кашлица. И то не най-добрия, а този от който тя взима най-голям процент....

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Не отлагам посещения при личния лекар. За съжаление обаче за профилактика често ми се налага да си плащам прегледите, защото добрите специалисти отказват да преглеждат с направления по касата. Иначе с личната лекарка нямам проблеми. Когато съм искала направление ми е давала винаги.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Не знам защо го правят, хората.

Всъщност... то не е само за личните... хората избягват каквито и да е посещения при всякакъв вид лекари. Нормално е. Страх, най-малкото.
Не подкрепям изобщо, но разбирам защо е. :-\
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

skitnik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
  • Кое е първо? Кокошката или яйцето?
    • Профил
В последно време доста нашумя и въпроса "Защо звездите нямат здравни осигуровки?". Ами то като се замислиш е по-изгодно да отидеш в частен кабинет. Не чакаш, обръщат ти внимание, работят с доста по-модерна апаратура. Е верно плащаш, но пък услугата е в пъти по-качествена и спестяваш доста време.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Ами то като теглиш чертата... всеки месец по 20 лева осигуровки...
А колко често се налага да ходиш някъде и колко често плащаш допълнително? И всъщност колко често си доволен от прегледа, лечението и отношението?

Ако се събират тези осигуровки през времето и се влагат в сметка, то без проблем ще можеш да си позволиш адекватно лечение когато имаш нужда.
Съжалявам, но е вярно.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Бях си скоро в Ямбол да си подновя книжката, а за това искат медицинско от личния лекар. Та отидох да видя ДЖИ ПИ-то (GP - мисля, че е взето от Гошо от Почивка :D ), което ме чака от 12 години да ида на профилактичен и до 10-тата ме караше да ходя (евала на лекарката наистина, че се грижи така за пациентите си) и доживя жената, вече може спокойно да се пенсионира :D