Автор Тема: Как почиствате дома си?Какво мислите за препаратите за почистване?  (Прочетена 23978 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Как почиствате дома си? Какви и колко препарати използвате и нужни ли са ни изобщо? Как се отразяват на здравето ни?

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Аз лично предпочитам някакви алтернативни методи. Просто не мога да понасям силните препарати, става ми лошо от тях и отделно, че ми се засилва алергията :(

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Аз чистя много рядко у нас, но днес го направих, последния път беше в края на юни, и използвах вода и оцет за пода. Утре смятам да си купя етерично масло от чаено дърво, за да ароматизирам. Определено не мисля да използвам битова химия, защото всички съединения от нея остават в помещението и по повърхностите и после ги дишам, а прекарвам доста време вкъщи. Според мен е дори недопустимо да се използват препарати за почистване, поради неизвестните съединения в тях.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Чистя всеки ден и използвам препарати, защото само те вършат работа.  Имам колекция, на която могат да завидят някои магазини. Може да са вредни, но пък чистят. Наскоро ме изненада приятно един препарат на Медикс - това чудо сваля котлен камък и дори ръжда от крановете и мивките, а струва 1.70. Виж скъпите препарати против мухъл ме разочароваха - не махат мухъла в ъглите в банята. Ще трябва да се маже с нов пласт латекс. Взех някакъв с йони, който ''дишал''- хммм.
 Тва с оцета го забравете, освен ако не правите туршия.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Аз използвам само Eco Friendly препарати за почистване. Не миришат и не вредят на здравето.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Чистя всеки ден и използвам препарати, защото само те вършат работа.  Имам колекция, на която могат да завидят някои магазини. Може да са вредни, но пък чистят. Наскоро ме изненада приятно един препарат на Медикс - това чудо сваля котлен камък и дори ръжда от крановете и мивките, а струва 1.70. Виж скъпите препарати против мухъл ме разочароваха - не махат мухъла в ъглите в банята. Ще трябва да се маже с нов пласт латекс. Взех някакъв с йони, който ''дишал''- хммм.
 Тва с оцета го забравете, освен ако не правите туршия.
Ще ти бъда благодарен, ако ми кажеш за кой точно става въпрос, че го имам и аз този проблем. :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Ще ти бъда благодарен, ако ми кажеш за кой точно става въпрос, че го имам и аз този проблем. :D

Какво имаш предвид, Латекса с йони ли? Ще погледна опаковката и ще ти кажа. На българска фирма е и струваше 15лв и нещо за 5кг. На опаковката пише ''за детски стаи'' - т.е. безвреден. :)

p.s. Ванка, ето това е: http://www.orgachim.bg/bin/product_documents/1_file.pdf
Пускам ти листовка на производителя, та да имаш по-подробна информация.
« Последна редакция: Август 20, 2015, 11:30:25 pm от Nani »

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Този Медикс за нищо не става - пробвах да изчистя котлетният камък от ваната и по крановете на топлата вода, но нищо не изчисти. Затова съжалявам, че дадох 2 лева, ще се проклинам до края на дните. Това са най-грешните пари, които съм давал през живота си.  ;D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не става баба ти! :) :) :)
Ти кой знае какво си купил. Мъжка му работа!


Това г-н Воденчев ви трябва, а не някое веро или препарат за килими. Извинявайте за тона и грозните тенджерлъци от моя страна. :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Не става баба ти! :) :) :)
Ти кой знае какво си купил. Мъжка му работа!


Това г-н Воденчев ви трябва, а не някое веро или препарат за килими. Извинявайте за тона и грозните тенджерлъци от моя страна. :)

Така съдейки по неговите мнения е взел някое много много обикновенно веро и се мъчи да чисти граффити от стената.
Та точно този медикс ползвам и върши перфектна работа!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Тоя препарат е страхотен! Аз го ползвам само него за почистване на банята, вкл. никелираните душове, кранове и т.н. Мия с него ваната, мивките, даже тази в кухнята и наистина маха ръжда.
Котлен камък маха дори от тоалетната, като за целта попивам водата и сипвам сериозно количество на суха тоалетна чиния. След 5-10 минути само изплакваш и е като нова.

Г-н Петър Воденчев сигурно наистина е взел друг препарат. хахха Мъже!

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Същият взех - 2 лева дадох за него, но не върши работа, трябва да търся нещо друго. Котлен камък от топлата исках да махам, но не е чистен от години и затова може да не иска да се маха.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Същият взех - 2 лева дадох за него, но не върши работа, трябва да търся нещо друго. Котлен камък от топлата исках да махам, но не е чистен от години и затова може да не иска да се маха.
Чакай сега - ти как го ползваш?

Значи заливаш проблемния участък с концентрирания препарат и оставяш да престои поне 5 минути. Щом е много отдавна може да помогнеш малко с четка, тел за съдове или по-груба гъба. Изплакваш и си готов. Опитай пак. :)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Да, ще опитам, дано този път има ефект.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Воденчев, точно преди малко лъснах до блясък тоалетната чиния с този препарат. В сектора, в който се събира вода се беше образувал котлен камък - вече го няма, благодарение на синия Медикс. Ако при теб не става, значи грешката е в теб, а не в препарата.

Накрая ще дойда да ти изчистя. :)