Автор Тема: Приемали ли сте антибиотици, без да са предписани от лекар?  (Прочетена 18845 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Сестра ми си позволява да си назначава антибиотици, без да знае от какво е болна и ѝ се карам, да не го прави, тече ѝ носа, има леко повишена температура и я боли гърлото. Според вас прав ли съм? Защото като не се знае дали става въпрос за бактерия или вирус, ако е вирус абсолютно безсмислен приемът на антибиотици, тъй като те действат само срещу бактерии.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Естествено, че си прав да и се караш, но като имаш предвид, че и лекарите така действат, можеш ли да я упрекнеш?
Мен, преди години лекарката ме натъпка с антибиотици без никакъв резултат, докато накрая се оказа, че бронхоспазъмът ми се дължи на алергична реакция към козметичен продукт.
Лошото е, че тъпчат и децата за щяло и нещяло и им сриват имунната система, но пък от друга страна дори една хрема вече не може да мине с природни лечебни средства - много мощни ги правят вирусите, ей.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Аз съм пил антибиотици без да са предписани от лекар и не виждам нищо лошо в това, стига да съм запознат достатъчно с действието на въпросния антибиотик и да съм прочел абсолютно всичко за него - действие, възможни странични ефекти и т.н.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, но само след кръвни изследвания или на гърлен секрет може да се предпише правилно антибиотик, защото ти няма как да знаеш коя бактерия ти е причинила инфекция. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз лекувах цистит, като си самоназначих антибиотик - разбира се, неуспешно. Сигурно защото не ми взеха гърлен секрет??? ;)

После се наложи да пия друг антибиотик и то много по-дълго, но това си ми е от акъла и ''високата компетентност''. :)

Определено не трябва да се приема антибиотик на принципа на витамините. То и витамини не трябва да се приемат току-така...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, витамини също, защото на 1-во място никой не знае какво съдържат тези витамини, освен това предозирането с тях е много по-опасно от недостига им, защото за 200 хилядно съществуване човечеството в условие на недоимък.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
В крайна сметка сестрата получи някакви вагинални гъбички - от морето ли е или антибиотика или от двете заедно и гинекологът не може да каже. :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
В крайна сметка сестрата получи някакви вагинални гъбички - от морето ли е или антибиотика или от двете заедно и гинекологът не може да каже. :D

От антибиотика! Винаги е от него. Сменяйте и гинеколога, щом не знае, че 99% от жените правят гъбични инфекции след прием на антибиотици. :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Абе само някой " специални " но те не са по здравни причини ;)

Но иначе твърдо против използването на антибиотици без лекарско предписание. Така хем може да се влошим много, хем да направим работата на чичко доктор трудна!

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Е как така, аз и сам знам какво ми предписва лекаря! Защо да не се лекувам сам ми трябва да ходя при него?
Че и пари да му давам?
Пък той като добър търговец накрая да ми изпише най-скъпото ;)

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Приемал сам лекарства и без да ми ги е предписал лекар , просто защото сам сигурен   че не биха ми навредили , пък и не изискват рецепта от лекар в аптеките .

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Донякъде одобрявам приемането на антибиотици  без лекарско предписание . Стига да знаеш , че са правилните за конкретната настинка и няма да ти навредят. :-)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Приемал сам лекарства и без да ми ги е предписал лекар , просто защото сам сигурен   че не биха ми навредили , пък и не изискват рецепта от лекар в аптеките .

И после като ги приемаш хей така без да ти е препоръчано от лекар и като е по-кратко време бактериите / вируса ще стане резистентен и ще те очаква голям кеф в болницата ;)

Монито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
НИКОГА И НИКОГА НЯМА!
Това е толкова опасно,безразсъдно и глупаво че не може повече! Така убивате себе си и може би хората около вас!

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Когато не мога да си намеря личния лекар се налага сама да си предписват лекарства за дадената настинка . :-)