Автор Тема: Ще се откажете ли от Интернет за да си платите здравната вноска  (Прочетена 12480 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Поредното скандално или поне така се тиражира по медиите изказване на министъра на здравеопазването - "Плащаш 16 лв. за интернет, значи имаш и за здравна вноска. Твой избор, приятелю!", с което прави паралел между цената на здравна вноска и цената на достъпа на глобалната мрежа т. Мислите ли, че е разумно да се прави такъв паралел и бихте ли се отказали от Интернет в името на това да си платите здравната осигуровка от 16.80 лева?
« Последна редакция: Август 19, 2015, 02:28:16 am от ivan_ivanov »

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Съгласен сам с министъра , неможе да имаш пари за интернет ,а за здравни вноски да нямаш. Примерно се случи нещо и трябва операция или лечение ще даваш повече пари , дали да си ги платиш вноските с лихвата или на лекаря.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Хем донякъде е прав , но и донякъде НЕ е прав. Наистина когато ни потрябва медицинска помощ после ще ни излезе малко по-скъпо ,ако не сме си били плащали вноските  , но и неможе  да ни  казва кое да си плащаме и кое не просто неми харесва.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Да, бих се отказал - здравето е основна ценност и затова трябва да се опитаме да го осигурим максимално добре. А и все пак държавата ме осигуряваше, докато завърших студент, затова трябва да съм лоялен към нея, все пак 24 години съм бил здравно осигурен - плащани ми са ваксини, консултации и целия спектър от здравни дейности. Трябва благодарност малко.

Evelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Аз не бих се лишила от интернет за един месец, но ако говорим като цяло здравето е по-важно от интернета!

Иванова-Мария

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
При мене вноската я плаща работодателят ми и имам пари да си платя интернета си . Лично аз ако неработен нямаше да имам интернет ,а и не мисля  че ще имам и за здравна вноска.

Елито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
В  момента работя и ми се плаща здравната вноска  имам пари да си позволя да имам интернет . Когато съм била безработна несъм имала излишни пари да отделям за интернет нито за осигуровки . Та съм си ги плащала със задна дата когато съм почвала на работа. :-)

Ани-бани

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Представете си в каква икономическа дупка сте ако трябва да избирате между Интернет и здравни осигуровки

Мелиса

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Аз лично не бих се отказала от нито едно от двете, а бих се постарала да не попадам в ситоация в която да трябва да избирам!

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Да, наистина ако въпросът е опрял до това да си платиш вноските към НЗОК или интернета, положението не е никак добро.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
До къде ли ще сме е докарали, ако трябва да избираме - Интернет или здравна вноска?!?! Моята работа е свързана пряко с Интернет. В случай, че не разполагам с тази връзка, то едва ли ще имам средства, благодарение на които да си заплащам здравната вноска. Ако ли нещата опрат до там, то значи е време да се упътим към Терминал 2

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
По-скоро съм склонна да се откажа от здравната осигуровка, отколкото от интернета...
В едното намирам много ползи, докато другото е ужасна бюрокрация и в 80% от случаите - пари на вятъра.

Но каквото и да си приказваме... вчера си ги платих до края на годината - 167 лева... Колкото да има за циганите...  >:( Като хвърлям пари в такива бездънни ями като здравната ни система и много ме е яд... кошмари сънувам после! :D А такива обувки си бях харесала...  :o
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...