Автор Тема: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши  (Прочетена 17938 пъти)

deco

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте , аз съм младо момче с голям проблем за който се надявам да можете да помогнете да реша или да дадете адекватен съвет:
От няколко дни имам болки в гърлото и трудно преглъщам, имам 37.3 температура постоянно и са ми леко заглъхнали ушите ми.
Какво точно може да ми има?

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #1 -: Август 27, 2015, 05:16:51 pm »
Възможно е да имаш отит, някаква инфекция или проблеми със сливиците. Най-добре ще е ако идеш при личният ти лекар който да ти даде направление за Уши Нос Гърло и вече специалист да ти каже от какво си болен  в момента!

deco

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #2 -: Август 27, 2015, 05:37:22 pm »
Да, ще отида на УНГ но много ме е страх да ми извадят сливиците защото една позната така направи алергична реакция към упойката и почина заради такава операция!

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #3 -: Август 27, 2015, 06:01:16 pm »
Да, ще отида на УНГ но много ме е страх да ми извадят сливиците защото една позната така направи алергична реакция към упойката и почина заради такава операция!

Абе голямо момче си, няма от какво да се притесняваш от такива работи, няма да те изядат докторите! Само ще ти помогнат

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #4 -: Август 27, 2015, 06:57:36 pm »
Аз когато имах адски болки в гърлото имах много остър ларингит който трябваше да се лекува мигновено за да не стане лошо . Та бягай още днес или утре сутрин при УНГ специалист да не стане много лошо!

deco

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #5 -: Август 27, 2015, 07:00:22 pm »
Чакам нашите да се приберат и веднага отивам за да можем на момента да вземем лекрствата и моментално да започна с лечението!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #6 -: Август 27, 2015, 07:07:16 pm »
Класическа форма на ангина. Няма да мине без антибиотик! Може да опиташ и с нишадър - ужасно, но когато не е вирусна има ефект.

deco

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #7 -: Август 28, 2015, 04:26:35 pm »
Оказа се, че имам отит и ако не се оправи с предписаният ми антибиотик ще ходя да ме изчистят в болницата за два дни

леля Марче

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #8 -: Септември 08, 2015, 06:51:28 pm »
Оказа се, че имам отит и ако не се оправи с предписаният ми антибиотик ще ходя да ме изчистят в болницата за два дни

За другият път да си знаеш и да носиш шал бабиното!

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #9 -: Юли 06, 2017, 05:49:23 pm »
От какво се получава  този отит?

И аз имам проблеми с гърлото вече 6 месеца... пих антибиотици веднъж, после се оказа, че е грешна диагноза... Т.е. не грешна диагноза, но бактерията, която съм имала е резистентна към тоя антибиотик... После втори... трети... После започна шума в ушите и вече 6 месеца се мъча.
Не знам какво да правя вече...

Ходих при личната 5 пъти, при двама УНГ специалисти, при невролог... Никой не казва нищо конкретно, всички предписват различни лекарства. Вече торба пари замина за лекарства и прегледи и блоката в гърлото и шума в ушите продължава.  :'(
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #10 -: Юли 06, 2017, 06:57:48 pm »
Изследвания какво са ти правили? Защото може да се окаже някаква инфекция, която трябва да се вземе секрет от гърлото и носа, за да се разбере какво ти има и с каквод а се лекува. Недоумявам защо не се сещат сами лекарите, а стоиш 6 месеца болна. Дано ти мине скоро.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #11 -: Юли 06, 2017, 07:58:01 pm »
Да не ти е влязла вода в ухото и да не си я изкарал навреме, най-вероятно си развил ухо на плувеца или летен отит.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #12 -: Юли 11, 2017, 06:20:26 pm »
Не е от вода в ухото. Аз затова и се чудя от къде може да е тоя 'отит'?

А колкото до гърлен секрет и прочее - взимаха.
От там разбраха каква е бактерията... после 3 пъти объркани антибиотици и така.

Последно уж бактерията беше изчезнала и всичко е 6, но продължава да ме боли. Не знам вече какво да правя.
А този шум в ушите е от скоро... има-няма месец, но е ужасно. Не знам и той от къде се появи.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #13 -: Юли 18, 2017, 01:16:46 pm »
Може и да ти мине с времето. А може и да не ти мине. КОнсултирай се с втори лекар, защото и те са хора и често правят грешки.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Адски болки в гърлото и заглъхнали уши
« Отговор #14 -: Юли 18, 2017, 02:25:47 pm »
Тъжното, е че се коснултирах вече с поне четирима.
От един специалист на друг, че второ мнение, че трето, че друг специалист... не знам как още не са ме пратили на гинеколог... :)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...