Автор Тема: Пържена цаца - полезна ли е?  (Прочетена 15621 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Пържена цаца - полезна ли е?
« -: Септември 23, 2015, 09:13:09 pm »
Понеже ям малко риба, не защото не харесвам риба, а защото не ми се занимава да я приготвям, да я пека, да мия чинии след това. Та затова лесна алтернатива ми се струва пържената цаца, но мислите ли, че не е вредна. :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #1 -: Септември 24, 2015, 12:47:52 am »
Риба ям доста рядко - най-вече за мезенце. Просто не ме наяжда рибата и морските дарове и за това не ги ползвам като основна храна. А за цацата - полезна си е бе - с бира си е екстра :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #2 -: Септември 24, 2015, 12:57:23 am »
Да, много е полезна! С всичкото брашно и олио, което е попила е адски полезна, ша знайш. Точно, колкото мекиците. :)
Ако искаш омега 3 и 6 взимай ленено семе - не се залъгвай, че ядеш полезна храна с цацата.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #3 -: Септември 24, 2015, 01:15:19 am »
Да, много е полезна! С всичкото брашно и олио, което е попила е адски полезна, ша знайш. Точно, колкото мекиците. :)
Ако искаш омега 3 и 6 взимай ленено семе - не се залъгвай, че ядеш полезна храна с цацата.
Да, но цацата има омега-3, които са в чист вид, за разлика от лененото семе, които са прекурсори. Другият вариант е да се яде маринована или пък сардина.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #4 -: Септември 24, 2015, 02:08:02 am »
Риба ям доста рядко - най-вече за мезенце. Просто не ме наяжда рибата и морските дарове и за това не ги ползвам като основна храна. А за цацата - полезна си е бе - с бира си е екстра :)
Аз съм същият... ям цаца примерно с бира за мезе...
Иначе не знам колко е вредна пържената цаца, важното е, че е вкусна за мезенце  :D

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #5 -: Септември 24, 2015, 12:44:09 pm »
Ми то и мекиците са вкусни, ама говорим за ползи за здравето, а не за подходящо мезе за бирата.
Рибата може да има омега 3 в чист вид, но има и стабилно количество олово, каквото в лененото семе няма.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #6 -: Септември 24, 2015, 03:49:53 pm »
Не е вярно, имаше изследване на учени от Варненския медицински университет от 2009-та година, резултатите от които бяха публикувани и се оказа, че цацата е една от най-чистите риби, няма никакви замърсявания. ;)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #7 -: Септември 24, 2015, 11:44:58 pm »
Не е вярно, имаше изследване на учени от Варненския медицински университет от 2009-та година, резултатите от които бяха публикувани и се оказа, че цацата е една от най-чистите риби, няма никакви замърсявания. ;)
Като изключим бялото брашно и обилното количество олио, което напива в нея или я хапваш сурова за натурални Омега 3 мастни киселини? ;)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #8 -: Септември 25, 2015, 08:15:25 am »
До колкото знам, единствената риба, която не е полезна е пържената и маринованата с много сол и олио. Моята баба си има някакъв начин, по който приготвя рибата за да е полезна. Напълва една малка тенджерка с оцет и слага вътре парчета скумрия (сурови парчета). До колкото знам след ден - два рибата става напълно готова за ядене и е много вкусна :). Оцетът я прави много крехка, а и не мирише на риба из вкъщи.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #9 -: Май 16, 2016, 12:20:16 pm »
Всяка една храна, приготвена чрез пържене, е адски вредна... рибата е полезна храна, но печена, задушена, варена, на пара... предпочитам я сред всички останали храни.. мога да я ям безотказно, всеки ден :)))

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #10 -: Юни 09, 2016, 11:58:55 am »
Пържена цаца полезна :D Сериозно? :D Не ми е известно нещо пържено да е полезно, но в крайна сметка, ако ти се хапва давай. Просто не е добре да се прекалява. 1-2 месечно е ок.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #11 -: Април 18, 2017, 09:47:13 am »
Пърженото не би трябвало да е полезно. Не знам дали няма някакви техники за да стане полезно, но такова пържено като по нашите заведения и без да съм специалист си знам, че не е добре да се яде :)))

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #12 -: Април 19, 2017, 04:01:58 pm »
Колко да е полезна? Не знам. Но пък е вкусна!  ;)
Ако не се прекалява не мисля, че има проблем.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Пържена цаца - полезна ли е?
« Отговор #13 -: Април 19, 2017, 06:44:48 pm »
Със сигурност е една от най-вредните храни, особено ако бъде сервирана в някое от капанчетата на плажа. Вероятността да имате стомашни болки, няколко часа по-късно, е огромна...Там олиото не се сменя с месеци, а това е истинки враг за стомаха