Автор Тема: Обезкосмяване  (Прочетена 11408 пъти)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Обезкосмяване
« -: Юни 09, 2016, 12:10:59 pm »
Споделете опита си с обезкосмяването. Аз лично използвам епилатор, но след него остават досадни подкожни косми. И при вас ли е така? Как се справяте с тях?

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Обезкосмяване
« Отговор #1 -: Юни 12, 2016, 10:00:30 pm »
Аз лично бръсна всичко. Предполагам, че кола маската е най-доброто, но все нямам време да отида на козметик, а сама не мога - опитвала съм и опитът беше истинско приключение.

Епилатор не ползвам точно за това - къса космите и се образуват враснали и растящи навътре косъмчета, което е много неприятно.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Обезкосмяване
« Отговор #2 -: Април 21, 2017, 03:43:05 pm »
Кола маска за мен е най-доброто решение на въпроса. Като ефект е доста по-дълготрайно от епилатора, според мен. Искам да си направя някаква лазерна епилация, но ме спира единствено цената.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Обезкосмяване
« Отговор #3 -: Април 24, 2017, 07:10:02 pm »
Зависи за коя зона.
Много приятелки ползват просто самобръсначки за краката. За другите места ползват лепенки и депилиращи кремове, но при всяка е различно и не мога да кажа, че има някоя особено доволна от което и да е.
Лазерната може би е най-добрия вариант, но определено е доста скъпо!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Обезкосмяване
« Отговор #4 -: Юни 23, 2017, 06:18:04 pm »
Да се похваля и аз. От скоро спрях да ходя на козметичка за кола маска и си я правя сама. Изумена съм колко добре се справям. Не очаквах да постигна подобни резултати сама и в домашни условия.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Обезкосмяване
« Отговор #5 -: Юни 27, 2017, 12:59:35 pm »
Аз не се обезкосмявам изобщо, не смятам, че е нужно, все пак космите си имат своята защитна функция, дори предпазват и от слънцето, а днес вече и някои жени не се бръснат, въпреки че във Фейсбук доста ги критикуват най-вече за необръснатите подмишници.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Обезкосмяване
« Отговор #6 -: Юни 29, 2017, 02:29:41 pm »
Аз не се обезкосмявам изобщо, не смятам, че е нужно, все пак космите си имат своята защитна функция, дори предпазват и от слънцето, а днес вече и някои жени не се бръснат, въпреки че във Фейсбук доста ги критикуват най-вече за необръснатите подмишници.

Критикуват ги за необръснатите мишници, но мустаците са още по-фрапиращи. :)
Стига, не живеем в пещери вече, далеч не всички функции на тялото са необходими на този етап от еволюцията ни.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Обезкосмяване
« Отговор #7 -: Април 23, 2020, 05:30:40 pm »
Обезкосмяването е задължително за всяка жена и дори за всеки мъж. Ако моят не се бръсне, няма да го пусна да си легне.

Сега...ако става дума мъжете няма нужда да си обезкосмяват гърдите, но всичко останало - задължително.