Анкета

За или против задължителната имунизация?

за
против
колебая се
не съм мислил/а по въпроса
не ме интересува

Автор Тема: За или против задължителната имунизация?  (Прочетена 27047 пъти)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #15 -: Март 23, 2015, 07:29:04 am »
Ваксините са изключително важни и мисля, че на хората не бива да се оставя толкова много свобода на избор. Не всеки може да прецени на базата на сериозни познания, дори и да е много умен човек. Все пак си има лекари за тази работа :) ...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #16 -: Март 24, 2015, 05:13:30 pm »
Твърдо съм ЗА! При положение, че има как да предпазим децата си от болести, които могат да доведат до смъртни случаи или до някакъв вид тежко увреждане, не мога да разбера защо да не го правим и как изобщо има родители, които излагат на такъв риск децата си!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #17 -: Март 26, 2015, 06:56:31 am »
И аз съм чувал, че в някои страни се появяват заболявания, които през изминалите десетилетия са считани едва ли не за изчезнали. Изводът е, че тези болести ги няма не защото сме изградили имунитет срещу тях, а защото се имунизираме...:)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #18 -: Март 27, 2015, 08:23:54 pm »
Да, защото чрез имунизациите се изгражда колективен имунитет и например, за да е ефективна една ваксина срещу морбили, което е силно заразно заболяване, трябва между 96-99% от населението да е ваксинирано.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #19 -: Май 07, 2015, 08:14:48 am »
И с противогрипните ваксини е така. Хората само недоволстват от тях. Но е факт - от 95-та година всяка година си поставям ваксина против грип и пропуснах единствено през 2004-та. Тогава се разрази голяма епидемия, целия ми клас се разболя и аз също. Цял месец трябваше да стоя в къщи. Знам че тук става дума за други ваксини, но това е много показателно.

neni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #20 -: Май 18, 2015, 04:27:59 pm »
Вече и по новините взеха да показват ефекта, който "Antivaxxers" родителите предизвикват - нова поява на почти заличени опасни заболявания, имаше дори една майка с няколко деца - всичките неваксинирани и всичките разболели се от коклюш (ако не се лъжа)... сега тази майка горчиво съжалява.  Нека родителите, които се съмняват във ваксините настояват за по-сериозно изследване на ефектите им, но да водят движения против ваксините може да е убийствено и то не само за техните деца..

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #21 -: Май 19, 2015, 07:47:34 pm »
Аз лично съм против. Да от една страна всеки знае защо се бият ваксини, но реално погледнато колкото и конспиративно да ви звучи за мен ваксините разболяват повече и правят организма по-лабилен

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #22 -: Юни 01, 2015, 09:48:43 am »
Живеем в доста изкуствено общество. Около нас няма нищо естествено, така че защо пък трябва да очакваме ваксините да са нещо естествено? Нима в природата съществува нещо такова като панелен блок? Ами да отидем да спим в гората тогава  ;D

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #23 -: Август 17, 2015, 04:55:23 pm »
Аз съм за задължителните имунизации , има по компетентни от мен хора(лекари) които знаят за кои  вируси ни е необходима задължителна имунизация  и за кои не.

pantera666

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #24 -: Септември 07, 2015, 05:20:32 pm »
Твърдо за!
Не искам децата ми да хванат туберколоза и да умрат !

леля Марче

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #25 -: Септември 08, 2015, 06:48:30 pm »
По мое време не те питаха искаш или не искаш, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е! и това е няма дърпане назад!

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #26 -: Септември 09, 2015, 05:29:47 pm »
По мое време не те питаха искаш или не искаш, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е! и това е няма дърпане назад!
Ан така лелче ! Кажи им какво ще стане ако не го направят ;)

Nadenceto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #27 -: Септември 09, 2015, 06:48:33 pm »
Сега сме в друго време всеки има право на избор , но що се отнася до здравето мисля че трябва имунизациите да са задължителни .

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #28 -: Септември 09, 2015, 06:58:42 pm »
Против съм, защото ако говорим за демокрация, то би трябвало всеки да има правото дали да умре или живее, нали :)