Автор Тема: Почистване на дома - трикове и съвети  (Прочетена 12410 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Почистване на дома - трикове и съвети
« -: Октомври 03, 2017, 01:12:50 pm »
Една тема, която вълнува мисля всички...или поне тези, които не живеят в кашони е тази за почистване на домове. Идеята на тази нова тема е да споделите ваши полезни съвети и трикове, които прилагате при почистване на апартамента или къщата.

Ето няколко въпроса, които да ви ориентират в темата:

1. Сами ли почиствате у дома и помага ли ви семейството и децата?
2. Използвали ли сте фирма за домашно почистване или домашна помощница някога? Ако да - доволни ли сте?
3. Кой е най-готиния трик за почистване, който ви е направил впечатление, без значение дали е за пране на килими или почистване на мека мебел?

Надявам се да се получи добра дискусия и всеки да сподели интересни неща :)

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2017, 01:31:18 pm »
Аз лично никога не съм се обръщал към фирма за професионално почистване на домове, защото смятам, че в домашни условия човек може да се справи и сам. А и лично аз, понеже съм перфекционист, предпочитам сам да си свърша всичко, за да е възможно най-добре свършено. Винаги имам съмнения към нещо, свършено от друг и обикновено се оказва, че аз мога да го свърша по-добре. За трик не мога да кажа... обичайното - метене, чистене с моп и препарат, чистене на домашния прах по мебелите, пране на килими и килимчета, чистене на стъкла и други подобни дейности, които се извършват във всеки един български дом.
« Последна редакция: Октомври 03, 2017, 03:16:50 pm от Biko »

Петър Карчев

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2017, 01:55:17 pm »
Не съм ползвал услугите на фирма за почистване, но съм работил в такава.Затова мога да ви споделя, че ако фирмата използва качествени машини за почистване на дома и за изпиране на килимите то ефекта е доста по осезаем и смело го препоръчвам на всички. За трик мога да споделя почистване на стъклата със вестник :). Ако имате домашни любимци и не можете да се справите със космите навсякъде, то можете да вземете тиксо и да го намотаете на дланта си - така космите полепват по тиксото и ще се отървете от нежеланото окосмение :D

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2017, 02:46:08 pm »
До този момент не съм се възползвала от услугите на професионална фирма за почистване. Разбира се, това съвсем не значи, че за в бъдеще не бих позвънила на някоя утвърдена и наложила се фирма. До този момент ми остава достатъчно време, което да посветя на основното почистване в дома си, нооо скоро ми предстои да стана майка и нещата биха придобили съвсем различен облик мисля, така че вече съм се застраховала с няколко визитки, които държа на видно място :)

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2017, 02:48:53 pm »
Фирма за почистване е категорично супер вариант, особено, когато няма време да се справим сами.

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2017, 02:57:54 pm »
Иначе е супер добра идея в почистването вкъщи да се включват всички. Поне когато е възможно, разбира се ...

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2017, 02:58:56 pm »
А най,готиният трик за почистване на мазнини например е оцетът. Върши работа и за банята, когато има гадни наслоявания по фугите между плочките

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2017, 03:20:11 pm »
А някой ползвал ли е все пак някакви такива професионални услуги от фирми за домашно почистване като тази например https://borisov-clean.com// или е прекалено ново за София и България като цяло. Интересно ми е да видя какво е качеството и как чистят експертите, за да направя сравнение дали си струва да се наеме подобна компания.

Интересна ми стана и тази услуга, която явно е някаква иновация, но съм я пропуснал -> https://www.expert.bg/Inovativnata-kompaniq-za-domashno-pochistvane-GoMamma-privleche-investiciq-ot-fonda-LAUNCHub-476609.html
« Последна редакция: Октомври 24, 2022, 02:32:02 pm от Biko »

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2017, 03:31:22 pm »
Принципно си чистя и сам, ама понякога ме домързява. Ако пък не ми се дават и пари за фирма за почистване, най-читавият начин да се оправиш бързо и лесно е с разни идейки от сайтове за почистване. Пробвал съм разни дреболии и си се получава супер лесно, особено като става дума за малки замърсявания из кухнята и хола...бе навсякъде
https://www.iwoman.bg/dom/7-hitrini-za-pochistvane-na-doma-604200.html

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2017, 03:33:00 pm »
Като ще си говорим за трикове - ето нещо, което намерих и аз специално за почистването на петна вкъщи :) https://www.actualno.com/curious/8-trika-za-pochistvane-na-petna-u-doma-news_471900.html

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2017, 08:37:01 pm »
Аз мога да кажа, че веднъж в годината икаме фирма, която да почисти апартамнта професионално. По мои наблюдения това прави много по-лесно поддържането на имота през останалата част от годината. Влизаме у дома с обувки и не се стараем кой знае колко за да бъде чисто, защото знаем, че все пак ще се почисти основно в дадения монмент.  ::) :D

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2017, 11:30:47 pm »
Много рядко чистя у дома, може би само по големите празници - Великден, Коледа и Нова година, но честно казано понякога се замислям, дали да не се обърна към фирма, защото цените са сравнително поносими, а и няма да прекараш целия си уикенд в чистене. Макар че дамите повече обръщат внимание на мръсотията, на мен не ми прави почти никакво впечатление, понякога посмитам, ако се натрупа боклук. Иначе по Коледа, Нова година и Великден минавам по една прахосмукачка и едно мокро почистване само с вода и това е.

Venko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #12 -: Януари 25, 2018, 03:48:14 pm »
За мен е безмислено да се плащат луди пари за фирми за почистване или за подобни като rainbow системи, имаш ли време по-добре сам да си свършиш работа. Ама има много хора, които се възползват от фирми за почистване тъй като не им остава време в забързаното ежедневие на София. Лично на мен като ми остане време някой weekend си чистя основно и поне знам, че го правя като хората. Почиствам прозорците, банята основно, прах навсякъде и т.н. Успех на всички  ;)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Почистване на дома - трикове и съвети
« Отговор #13 -: Април 23, 2020, 05:36:46 pm »
А някой ползвал ли е все пак някакви такива професионални услуги от фирми за домашно почистване или е прекалено ново за София и България като цяло. Интересно ми е да видя какво е качеството и как чистят експертите, за да направя сравнение дали си струва да се наеме подобна компания.

Интересна ми стана и тази услуга, която явно е някаква иновация, но съм я пропуснал -> https://www.expert.bg/Inovativnata-kompaniq-za-domashno-pochistvane-GoMamma-privleche-investiciq-ot-fonda-LAUNCHub-476609.html

Тея от GoMamma май вече не съществуват. Поне нищо не успях да намеря информация. Явно поредния провал на пазара...
« Последна редакция: Октомври 24, 2022, 03:10:35 pm от iv4eto »