Автор Тема: За Мораториума на лекарствата за онкоболни  (Прочетена 6083 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Разбрахте ли, че въпреки гласуване на НС и Министерски съвет - НЗОК е решила да не се съобрази с решението и мораториума е върнат, но с вратичка през закона и сега само 20 души ще се лекуват. Селската тактика - разделяй и владей на онея малоумници...

С това решение, тези управляващи доказаха, че явно наистина лоботомията е безплатна в България. Ето и статията:
http://czpz.org/home/2018-01-16-18-11-49/6977-2018-01-14-14-07-09

Venko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: За Мораториума на лекарствата за онкоболни
« Отговор #1 -: Януари 18, 2018, 09:26:41 pm »
Няма толкова смотана държава, със сигурност има над 40 000 онкоболни души само в България и да ги лишиш от животоспасяващи лекарства за мен е самоунищожение на един народ...Тези хора с нищо не са заслужили да бъдат отритнати и НАКАЗАНИ В МЪКИ от собствената им държава. Цялата политическа "глутница" трябва да бъдат обесени и изгорени публично пред народното събрание...Много е жалко........................... :-X :-X :-X

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За Мораториума на лекарствата за онкоболни
« Отговор #2 -: Януари 19, 2018, 12:45:09 pm »
Най-тъпото е, че всеки си прави пас и заляга, а тея направо през главата на народа - в крайна сметка в НЗОК са едни пикливи чиновници, нито са депутати, нито министри, та да изразяват позиция различна от гласуваната в условията на представителна демокрация.

И пак...всичко живо се прави на лудо и няма как да не цитирам най-известното произведение в този контекст на Мартин Нимьолер "Когато те дойдоха...", защото то е еманация на състоянието на местния социум...

    Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
    Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
    Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
    Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
    Когато дойдоха за мен - вече нямаше кой да говори.