Автор Тема: Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?  (Прочетена 23045 пъти)

жени24

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?
« Отговор #15 -: Септември 11, 2015, 05:19:57 pm »
Като имам високо кръвно гледам да си почина малко и да не се ядосвам. За ядене незнам , но знам че кафе не трябва да се пие.

Съкровище

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?
« Отговор #16 -: Септември 11, 2015, 05:53:46 pm »
Намали натрият защото той играе много голям  фактор при проблема с кръвното. Също яденето на риба е много важно, ако можеш поне 2-3 пъти на седмица е добре но ако не можеш да си го позволиш може и с рибно маслко 5-6 лева за 100 капсули които се приемат по 1 на ден!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?
« Отговор #17 -: Септември 25, 2015, 08:17:11 am »
Много е важно не само какво ядем, но и колко. Обилното ядене повишава крвното налягане.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Аз съм с ниско кръвно, но и за високото имам якакво наблюдение. Това, което бих могла да споделя с вас, е да не прекалявате с мазните храни. Те още повече покачват кръвното. Освен това избягвайте или изцяло ограничете кофеина. Той е доста сериозен враг. В случай, че няма подобрение, най-добре да посетите лекар, който ще ви насочи професионално към какви медикаменти да се отправите. Желая крепко здраве на всички вии :)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Солено и мазно. Прекалено въглехидратните храни. Не е лошо да се спортува. Без цигари. Това обаче малкло хора успяват да го постигнат.