Автор Тема: Здравословно отслабване?  (Прочетена 22390 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Здравословно отслабване?
« -: Август 02, 2014, 09:33:12 pm »
Има ли такова нещо като здравословно отслабване или всичко е строги диети и лишения?
Как една диета се отразява на организма ни?
Диетата превръща ли се в мания в един момент?

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #1 -: Август 08, 2014, 08:27:09 pm »
Ето две полезни статии,които ще ви помогнат за една успешна и здравословна диета:

Основи на диетичното хранене

Балансирано хранене. Как да поддържаме добра фигура?

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2015, 03:29:40 pm »
Здравословното отслабване е комбинация от активен начин на живот(тренировки) и много добре изграден хранителен режим. Когато тези две неща се комбинират, може би се получава така нареченото "здравословно отслабване" :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2015, 07:23:50 am »
И аз съм на мнение, че здравословното отслабване е комбинация между активност и балансирано хранен. Иначе всички тези измишльотини от сорта на 5 килограма за 5 дена са откачени. Дори и да е възможно ще се стопи само мускулна маса и ще се загуби вода. Мазнините пак ще са си там. :)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2015, 02:14:21 pm »
Има и друг начин за отслабване без много движение, като стоиш на студено, организма започва да изгаря мазнините, за да поддържа телесната температура. Само кафявата мастна тъкан служи за термогенеза, не и мускулната маса.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2015, 11:17:30 pm »
Хората правят две големи грешки,когато искат да отслабнат:
1.Искат го бързо.Искат го веднага.  ;D Да,ама не става.
2.Искат да отслабнат по естетически,а не по здравословни причини.Когато поставяш красотата пред здравето не постигаш нищо.


Здравословно се отслабва тогава,когато имаш нагласата да освободиш тялото си от отровите и вредните навици,а не от килограмите.
Не трябва да мислиш,колко калории има в чинията,а дали храната е здравословна.Ден след ден.Това е дълга битка.
Красотата е просто бонус,а не крайна цел.Крайната цел трябва да е по-добър и дълъг живот.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #6 -: Март 31, 2015, 04:00:58 pm »
Според мед здравословното отслабване е свързано най-вече с редовни физически натоварвания. Независимо дали става въпрос за фитнес всеки ден или за малко крос в парка.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #7 -: Април 19, 2015, 09:42:09 am »
По повод това, което казва Klara, наскоро прочетох една книга по йога. Там казват, че човек трябва да се фокусира върху здравето си, защото красотата и това което привлича хората всъщност е здравето. Ако някой ви се струва привлекателен, вие всъщност усещате, че е здрав човек. Пишеше още, че няма начин да се храниш правилно и здравословно и да имаш нехубаво тяло.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #8 -: Юни 25, 2015, 01:22:50 pm »
За жалост в нашето общество все повече се наблюдават хора, които страдат от болести заради нездравословното желание и начини на отслабване. Не говоря само за тежките варианти като анемия и болемия, но и за много други по-малко забележими симптоми.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #9 -: Юли 07, 2015, 08:48:06 am »
Когато си на 20-30 години метаболизмът на човек е бърз и трудно качва килограми. След това започват трудното, а на някои хора по наследство трупат мазнини по корема и трудно ги свалят каквото и да ядат.  :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #10 -: Юли 14, 2015, 11:50:44 am »
Много е трудно да отслабваш здравословно, когато лакомията е част от характера ти. Говоря от личен опит. :) И много по-лесно е да залиташ в крайности в тези случаи. Аз никога не съм отслабвала здравословно - често залитам към булимията, а и до лека форма на анорексия съм стигала, след време му отпускам края и пак качвам сваленото и така.
Най-лесно и драстично съм отслабвала в периоди на силен стрес и сериозни кризи - тогава дори при нормално хранене свалям, но... и това не е никак здравословно. На някои от нас ни е много трудно да намерим баланса, иначе съветите ви са много добри. Оставаше и да могат да се приложат на практика... :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #11 -: Юли 14, 2015, 01:12:16 pm »
Не е част от характера ти лакомията според мен, просто трябва да ядеш по-бавно. ;) Към 15-тата минута вече ще се чувстваш сита.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #12 -: Юли 15, 2015, 11:19:33 am »
Прав си! Бавното хранене наистина предотвратява напълняването, но аз (освен всичко останало) съм холерик, като темперамент и бавните движения леееко ме изнервят. :) Един флегматичен човек може да ме изкара извън кожата ми за секунди. Абе сложна работа е това здравословното отслабване. Трябва цялостна промяна на характера, за да се постигне. Не става само с яденье - трябва и акъл. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #13 -: Юли 17, 2015, 02:45:20 pm »
Друг малък трик е никога да не пиеш течности докато се храниш или дъвчеш - това води до разширяване на стомаха

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #14 -: Юли 19, 2015, 03:09:19 pm »
Няколко идеи в тази насока:
1. Яж бавно ще усетиш засищането
2. Не се тъпчи, за да задоволиш апетита си преди мозъка ти да е казал, че ти стига
3. Движи се поне 30-40 минути на ден - една разходка толкова е просто

Ако искате да стане бързо - не пийте вода...от това по-успешен начин да свалиш 5 кила за 7 дни не съм виждал. Просто после трябва да не се наливате, за да компенсирате. Внимавайте, че това е доста хард кор техника за ...ъъъ...влизане в категория :D