Автор Тема: Здравословно отслабване?  (Прочетена 22292 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #15 -: Юли 19, 2015, 03:50:03 pm »


Ако искате да стане бързо - не пийте вода...от това по-успешен начин да свалиш 5 кила за 7 дни не съм виждал. Просто после трябва да не се наливате, за да компенсирате. Внимавайте, че това е доста хард кор техника за ...ъъъ...влизане в категория :D

Това за пръв път го чувам/виждам и не мога да го приема изобщо. Всички съвети за здравословно отслабване казват ''Пийте много вода (поне 1.5-2л на ден), а сега пък дехидратирайте?!? :o Свалянето на 5кг за 7 дни е всичко друго, но не и здравословно, така че ако не сте боксьор, който трябва спешно да влезе в категория - не го правете. Никога!

Трябва да се пие вода, задължително. С другите съвети съм съгласна. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #16 -: Юли 20, 2015, 01:59:40 pm »
И естествено се съобразявайте в колко часа ядете и какво ядете - дюнерите и пиците няма да ви помогнат ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #17 -: Юли 20, 2015, 11:33:27 pm »
Товарят се бъбреците с липса на вода и особено в тези жеги, отпадните продукти от обмяната на веществата нали се отделят с урината и водата улеснява процеса по филтрирането от бъбреците. В този случай помагат плодовете като кайсии, които са с високо съдържание на калий, който има ефект на диуретик и не позволява задържането на вода. Но при над 30 градуса навън рискът от опасно дехидратиране нараства многократно. ;)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #18 -: Юли 21, 2015, 06:19:19 pm »
Това с липсата на вода не е отслабване, а чиста дехидратация. Всъщност пиеното на вода е ключово за отслабването, защото водата е като гориво за тялото и спомага за храносмилането и доброто усвояване на веществата

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #19 -: Август 17, 2015, 04:21:25 pm »
Няколко идеи в тази насока:
1. Яж бавно ще усетиш засищането
2. Не се тъпчи, за да задоволиш апетита си преди мозъка ти да е казал, че ти стига
3. Движи се поне 30-40 минути на ден - една разходка толкова е просто

Ако искате да стане бързо - не пийте вода...от това по-успешен начин да свалиш 5 кила за 7 дни не съм виждал. Просто после трябва да не се наливате, за да компенсирате. Внимавайте, че това е доста хард кор техника за ...ъъъ...влизане в категория :D

За 3те точки съм съгласен Но да ме спреш да пия вода... тука се карахме много ... ако не пия по 2-3 литра на ден се чувствам зле пък да не говорим сега в жегта когато се потим яко. Иначе ако намалиш драстично водата е нормално да свалиш килограми защото все пак нали около 60% от човека е вода :)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #20 -: Август 19, 2015, 06:13:26 pm »
Здравословно отслабване има , но то е по дълго и трябва да е постоянно . Н ие искаме всичко да става бързо и всяко бавене ни изнервя затова търсим други начини които са по -бързи , но и по вредни.

Елена_А

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #21 -: Септември 08, 2015, 05:23:05 pm »
Аз съм се подлагала на " здравословно отслабване "
Отне ми 6 месеца да сваля каквото исках, а с глад можеше и за два да стане но не съм се лишавала от нищо, не съм се спирала да не ям определена храна. Просто намалих количеството храна което ям на ден!

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Здравословно отслабване?
« Отговор #22 -: Май 18, 2016, 04:54:27 pm »
Няколко идеи в тази насока:
1. Яж бавно ще усетиш засищането
2. Не се тъпчи, за да задоволиш апетита си преди мозъка ти да е казал, че ти стига
3. Движи се поне 30-40 минути на ден - една разходка толкова е просто

Ако искате да стане бързо - не пийте вода...от това по-успешен начин да свалиш 5 кила за 7 дни не съм виждал. Просто после трябва да не се наливате, за да компенсирате. Внимавайте, че това е доста хард кор техника за ...ъъъ...влизане в категория :D
Съгласна съм със всичко, освен с едно- да не се пие вода. АБСУРД! Задължително една чаша на гладно всяка сутрин! Преди хранене също. По време на хранене -НЕ! След хранене трябва да минат поне 40 мин.
Това е от мен като допълнение :)