Какви грешки пречат на интровертите да бъдат щастливи?

1. Твърде много време прекарват у дома

Възможно е да не обичате шумните купони. Това е абсолютно нормално. Но можете да се опитате да ги заобичате – да започнете да ходите на тях по свой начин.

Например, оставайте там толкова дълго, колкото ви се иска. Ако си разрешите да си тръгнете, когато пожелаете, ще ви е по-лесно сами да се навиете да отидете.

Може би ще ви бъде комфортно в някое ъгълче, откъдето можете да наблюдавате останалите и да разговаряте с тези, които се намират близо до вас.

Някой може да ви каже, че не се вписвате, но не отдавайте на това специално значение.
Съвсем друго е, ако наистина ненавиждате шумните събирания.

Тогава няма смисъл да се измъчваме и да ходим на подобни места.

Имайте предвид, че постоянно отказвате предложения от хора, с които ви е приятно да си прекарвате времето, не сте интроверт, а затворник, тъй като все пак някакъв тип социализация и общуване трябва да ви харесва.

Съвместното ходене на лекции, в музеи, на изложби или просто спокойно обстановка у дома с приятели – избирате вие.

2. Избягвате бърборенето

Не всички обичат да не говорят за нищо. Но не забравяйте, че това е отлична възможност да се запознаете или да опознаете човек по-добре.

Отношенията не започват от дълбоко личните разговори. Освен това, такива разговори могат да изплашат новия познат. Като интроверт, вероятно разбирате това.

Така, като си поговорите с нов познат за глупости, можете да намерите общи теми, които да доведат до по-съдържателен диалог. Избягвайки такива разговори на всяка цена, изпускате възможност да си създадете познанство.

3. Преструвате се, че самотата е винаги нещо хубаво

На интроверта му е необходимо по-малко общуване, отколкото на екстраверта, но не може да се отрича, че на човек му е нужен човек.

Склонни сме да изкривяваме и да оправдаваме собствените си мисли. Това ви превръща в човек, който се занимава с това, което не му харесва, защото вече е вложил своите сили и време в това.

Излиза, че можете да продължите да убеждавате себе си, че ви е комфортно собствената ви компания, макар и да се чувствате самотно.

4. Искрено вярвате, че се държите непохватно сред обществото

Ако това чувство ви преследва, не се чувствате комфортно в кръга на хора, които слабо познавате, малко сте срамежливи при запознаване, не сте душа на компанията или не можете да поддържате диалог, пълен с цитати от древни философи, тогава решението е просто да се отпуснете.

Престанете да се убеждавате, че се различавате от другите.

Да, наистина някои хора са по-общителни и им е по-лесно да поддържат диалог, но и те се вълнуват при създаването на първо впечатление и невинаги се чувстват толкова уверено, как изглеждат отстрани.

Всички поне веднъж в живота сме се чувствали като пълни глупаци.

Няма смисъл да се плашите, като се смятате за безнадеждни и че никой не ви забелязва или че не можете да поддържате разговор.

Изпитвате вълнение, но то е абсолютно естествено и не е опасно за вас – това е просто реакция на нова ситуация.
Позволете си да чувствате тревога. Осъзнаването на това усещане ще ви помогне да стигнете по-далеч и да се разкриете пред останалите.